TK DanceTime v době koronaviru

Jak se v této době tančí v tanečním klubu Kristýny Mückové a Vítězslava Rázka?

Všechny zdravíme, rádi bychom přispěli do diskuze tím, jak realizujeme online natáčení v naší škole.

Na začátku prosince náš klub TK DaneTime společně s Alešem Petráněm z Liberce
zorganizoval historicky první online soutěž na Zoomu u nás a to mezi páry TK DanceTime, AltaDance Sport a Fuega Říčany. Soutěžilo se ve 3 tancích holky a kluci zvlášť a v team match. Byla to pro nás velká organizační výzva, ale vše jsme zvládli. Jsme moc rádi, že si to všichni užili včetně porotyUrčitě to nebylo naposledy.

Když nemůžeme tančit na parketu, je důležité, aby páry resp. jednotlivci na sobě neustále pracovali. Nejvíce se mohou tanečníci zlepšit v kondiční připravenosti a flexibilitě, proto jsme zařadili online kondiční cvičení. Jeho součástí bylo nejen posilováni a stretching, ale i “Smíškovo” kompenzační cvičení s lany. Na programu klubu nechyběly samozřejmě online semináře standardních a latinsko-amerických tanců. Velmi příjemnou a pro klub podstatnou teambuildingovou akcí bylo organizování meziklubové online soutěže, do které každý jednotlivec věnoval vlastnoručně vyrobenou cenu či zážitek.

Vysíláme pravidelně tanečky pro děti a osvědčil se nám nejvíce následující systém. Vše realizujeme přes platformu ZOOM, která nám umožňuje snadné sdílení zvuku a kvalitní efekty díky zelenému plátnu. 
Máme zakoupenou licenci za cca 250Kč/měsíc, která dovoluje vysílat bez časového omezení. Jelikož jsme chtěli naplno využívat kvalitní obraz a efekty, museli jsme nakoupit stolní počítač za cca 6tis, který obsahuje vysokou operační pamět. Klasický notebook nám to neutáhl. Nakoupili jsme kameru, zelené pozadí, bluetooth sluchátka, mikrofon a dva běžné monitory. 
Protože vyučujeme tanec při kterém se hýbeme a potřebujeme muziku vyřešili jsme to následovně. Hudbu sdílíme přímo z počítače, tzn. v počítači máme složku, kterou hrajeme, hudba se tak nehraje přes externí reproduktory pro minimalizaci zpoždění. Aby ji slyšela lektorka je synchronizována přes sluchátka. Pro vstup mikrofonu slouží dvě krabičky RODE, jedna jde do počítače, druhou má u sebe lektor. Vše je bezdrátové a může se volně hýbat. 
Zakoupili jsme dvě obrazovky, kdy jedna slouží pro operátora a druhá pro lektora, kde vidí účastníky lekce, se kterými interaguje. 
Díky zakoupenému setu zeleného plátna a osvětlení se nám daří realizovat pěkné efekty včetně natáčení v imaginárním tanečním studiu.
 
Přejeme všem moc štěstí při natáčení! Pro případné dotazy pište rovnou osobní zprávy na: 732433408 ( Vítězslav Rázek).