Návštěva v Danze Brno

Dnes jedeme na virtuální návštěvu do TŠ Danza Brno Jany a Viktora Jančových. Jak se popasovali s dnešní situací? Výtečně, učí se stále nové věci a převádí je do praxe. Jsou stále optismitičtí. Nechme se tedy inspirovat a naladit na pozitivní vlnu.

Děkujeme Janě i Viktorovi, že se  s námi podělili o své zkušenosti, trable i radosti. Díky Vám.

Vysíláme.

 

Jako mnoho ostatních jsme se ocitli v situaci, kdy si naši klienti nemohli prožít taneční kurz osobně. Přesto jsme nechtěli o kontakt s nimi přijít, a proto jsme jich chtěli poskytnout alespoň lekce „na dálku“. Prohledávali jsme internet - jak realizovat přenos lekcí, co k tomu potřebujeme, kdo se může připojit atd. Velké poděkování patří mladší generaci našeho rodinného seskupení – dokázali se zorientovat opravdu rychle. Vyzkoušeli jsme některé aplikace a zvolili ZOOM. Postavili „noťas“ na stůl a začali. Lekce rozdělené pro jednotlivé věkové kategorie od nejmenších až po taneční pro dospělé. Předem jsme informovali naše klienty, že on-line lekce jsou pouze bonusem.

 

Zkoušeli jsme, jaká bude odezva. Obava, že osobní kontakt nenahradíš, byla největší. Nechtěli jsme jen ukazovat taneční prvky, ale opravdu zůstat v kontaktu. Pro dětské kurzy je zásadní přístup lektorů, jejich nadšení a rozmanitost práce – to děti poznají i přes kameru. Docela se osvědčilo, že na prvních lekcích byly všechny lektorky společně, později se mohly střídat a každá tak přinášela něco nového pro jednotlivé skupiny.

 

Taneční pro dospělé jsme pojali pod heslem „1m2“. Co jde zatančit na co nejmenším prostoru? Nevíme, jak velký byt mají naši tanečníci a na plese (třeba někdy nějaký bude) je místa mnohdy i méně. Čtvereční metr = čtvereček waltzový, square rumba, slowfoxem, valčíkem, country i v úpravě pro blues. Postupně jsme přidali trojkrok – jive, chacha, polka (ta kombinovaná se čtverečkem), latino – salsa a merengue.

 

Celkem brzy jsme si uvědomili, že jen s notebookem to nejde (nekvalitní zvuk, statická kamera). Postupně jsme doplňovali vysílací techniku o další kameru na detaily, kvalitní zvuk přes mixpult a zvukovou kartu, náhlavní mikrofony, bluetooth sluchátka s mikrofonem pro náročnější cviky (nácvik akrobacie), velkou obrazovku pro sledování připojených tanečníků…

 

Prostě je neustále co zlepšovat a myslíme si, že to účastníci online lekcí ocenili, ale přesto se všichni těšíme, až se na sálech potkáme společně.