Český pohár harmonogram a startlist

ZOOM LINK - https://us02web.zoom.us/j/81861160119

Přidáváme stručný návod jak se orientovat při soutěži a také přidáváme harmonogram a startovní listinu

 • Jak a kde, kdy se připojit ?
  Můžete se připojit hned dopoledne na začátku soutěže a sledovat celou soutěž, nejpozději se musíte připojit cca 15-10 minut před startem Vaší kategorie. Link na ZOOM meeting bude uveřejněn na Fb události a webu SUT, přijde mailem na adresu přihlášených.
  K připojení můžete použít jak mobilní telefon tak počítač/notebook. Pro tanec potřebujete mít kameru spuštěnou (pro sledování nemusíte).
  ZOOM (pokud nepoužíváte) potřebuje nainstalovat malou aplikaci, ale je to rychlé a intuitivní. (stačí asi 3x kliknout a je to hotové)
  Pro připojení doporučujeme připojení kabelem (ethernet – koncovka RJ45) (pokud máte pevný internet), LTE – přes mobilní data, Wifi – pokud máte domu příjem internetu přes Wifi, doporučujeme alespoň v čase soutěže nebýt aktivní na jiném zařízení.
  Zkuste si test rychlosti – google a zadat „speedtest“- po změření Vám google vypíše zda Vaše připojení zvládá video a v jaké kvalitě (není třeba full HD) .
  Pro nejlepší sledování doporučujeme připojit Pc/Ntb k TV (jsou 2 způsoby – nejjednodušší kabel HDMI  a malinko složitější VGA kabel na video a jakc-jack na audio (nebo uslyšíte hudbu jen z ntb/pc.. ale není to nutné, třeba máte dostatečně velký monitor.)
  Každopádně doporučujeme vše nejdříve vyzkoušet. Třeba ZOOM s kamarády nebo shlednutím filmu (tanečního) z Youtube .. pokud vám vše funguje určitě bude fungovat i soutěž :-)

 • Jak změnit jméno?
  V Notebooku/Pc - po spuštění okna s meetingem – Participants - otevře se postranní okno – najdete Vaše jméno (to jinak vidíte v dolním levém rohu videa) na něj najedete myší a zobrazí se – More - klikněte a změníte jméno – Rename -  na „startovní číslo a jméno“ (tedy 123 Jan Novák)
  V mobilu - je to podobné – „Participants“ – pak klik na své jméno a pak „Rename“

 • Jak ideálně nastavit kameru?
  Porota potřebuje vidět celou postavu, ideálně podobně jak vidí v reálu na soutěži, tedy z výše očí stojícího … (říka se ideální je cca 160 cm a pohled zpředu nebo mírně z úhlu (ale ne moc). Jesli bude kamera na šířku nebo výšku nerozhoduje
  Zkuste nemít za zády okno, aby Vaše video nevypadalo jak stínové divadlo, naopak vezměte třeba držák mobilního telefonu do auta a přísavkou upevněte na okno a tančete proti oknu.
  (Přední kamera na mobilu je kvalitnější než selfie-kamera :-)

 • Jak se vlastně bude tančit ?
  Tančit se bude podobně jako na reálné soutěži, Tedy vždy na hudbu, kterou Vám pustíme a ve skupinách po max 6. Jak bylo řečeno musíte být včas přihlášeni do ZOOM meetingu abychom Vás mohli včas označit (a tedy pustit na viruální parket), pak už jen zatančíte :-) A NEZAPOMETE MÍT PUŠTĚNOU KAMERU
  Hudba bude hrát cca 1,5 minuty a Vy tančíte svou sestavu/tanec, pokud se Vám v tom okamžiku seká příchozí video, tančíte dál, chyba může být jen u Vás.
  To se bude opakovat ve všech tancích které tančíte, nebojte moderátor vás včas vyzve abyste se připravili !

 • Jak se mohu na soutěž koukat jako divák?
  Když jste přihlášeni v ZOOM meetingu automaticky vidite co se děje. Je několik možností, bud vidíte množství malých okének (ale to nechcete) takže v pravém horním rohu je ikonka na kterou kliknete a nastavíte si „SPEAKER WIEV“
  Další možnost je sledovat stream na Facebook události, tam se o nic starat nemusíte a jen koukáte .. (pozor jste jen pasivní divák, nedá se tedy soutěžit !!) výhoda je jisté zpoždění (několik sekund až třeba půl minuty .. takže možná stihnete zatančit před porotou a pak se vidět v „záznamu“ na Fb.
  Pokud chcete sledovat i stream na FB doporučujeme nejprve test rychlosti internetu (google – speedtest, nebo dsl.cz – měření rychlosti) a vědět, že Vás pc/ntb zvládne obě aplikace najednou … někdy je lepši mít druhé na jiném zařízení (třeba soutěžit před mobilem a sledovat na Ntb.)
  Máte-li neomezená data LTE připojení je dostatečně rychlé na přenos videomeetingu, je obvykle rychlejší než WiFi).

 • Bude záznam abych ho mohl ukázat babičce?
  Záznam bude na FB ale s největší pravděpodobností bez zvuku … nicméně záznam mít budeme a jistě se nám podaří zpracovat a dát k dispozici soutěžícím.

 • v případě že by Vám návod a rady nestačil ještě posíláme návod od Evy a Petra Bartůňkových (děkujeme) z jejich soutěže je velmi jednoduchý :

  ZOOM v mobilu : https://pdf4all.cz/navodzoom.html
  ZOOM na pc :  https://pdf4all.cz/pruvodcezoom.html

  kdyby něco nefungovalo, pokusíme se poradit, budeme na Fb - https://www.facebook.com/events/197604285116797

  kde budeme i streamovat přenos soutěže